Нд. Лип 14th, 2024

Серце і вся кровоносна система є одними з найважливіших елементів організму. Несучи кров і, отже, багато цінних поживних речовин, серце є життєдайним насосом для людського організму, тому варто за ним правильно піклуватися. Як і багато інших елементів і органів тіла, серце потребує певних харчових цінностей, щоб нормально функціонувати та підтримувати хороший стан навіть у старості.

Однак у цьому випадку революційних змін у рецепті здорового серця не буде. Ключовим, звичайно, є дієта, яка повинна бути багата, серед іншого: у здорових жирах або коензимі Q10. Крім того, для серця і всієї системи кровообігу дуже важлива регулярна фізична активність, хоча б найменша, але головне, щоб вона була присутня в повсякденному житті. Лише тоді, коли один із цих двох елементів якимось чином не працює, слід звернутися до лікаря, щоб він міг порекомендувати відповідні добавки для даної ситуації.

Що ви можете зробити для свого серця та кровоносної системи?

Перш ніж почати вживати добавки, завжди варто спробувати поліпшити своє здоров’я, змінивши свій раціон (якщо це дозволяє ситуація). Є кілька важливих речей, які мають великий вплив на здоров’я вашого серця. Звичайно, крім фізичної активності, всі ці поради стосуватимуться дієти, яка має дуже великий вплив на організм. Отже, що ви можете зробити для свого серця?

  • Регулярність прийому їжі – дуже важлива з багатьох причин. Фахівці рекомендують вживати не менше 4 (а краще 5) прийомів їжі через рівні проміжки часу. Звичайно, варто також стежити за тим, щоб не поспішати під час їжі, правильно жувати тощо.
  • Адекватне зволоження – важливе для всього організму, а також для серця. Варто пити воду (або інші корисні напої) в кількості близько 2 літрів на день. Це чай, кава, трав’яні настої та ін.
  • Обмеження нездорових інгредієнтів у вашому раціоні – в першу чергу цукру та продуктів з високим вмістом цукру. Крім того, сіль у надмірних кількостях також негативно впливає на кровоносну систему. Крім того, слід уникати шкідливих жирів і вибирати, наприклад, омега-жирні кислоти, рослинні олії тощо.

Звичайно, правильна порція овочів і фруктів щодня також дуже важлива. Велика кількість вітамінів і мінералів, що містяться в них, благотворно впливає не тільки на серце, але і на весь організм. Однак у багатьох ситуаціях з різних причин неможливо забезпечити серце всіма поживними цінностями.

Які види БАДів можуть покращити стан серця та кровоносної системи?

Варто знати, що певна група БАД дійсно здатна покращити роботу серця, зміцнити всю кровоносну систему та забезпечити її повноцінне функціонування. В даний час організм людини піддається впливу дуже великої кількості різноманітних факторів, здатних істотно послабити роботу серця. Отже, що може допомогти?

  • Вітамін D – хоча кілька років тому багато людей ототожнювали його тільки з кістками і т.зв кальцієвий і фосфатний обмін в організмі. Вітамін D насправді має набагато ширший спектр застосування. Він перешкоджає, серед іншого: розвиток гіпертонії та багатьох інших серцево-судинних захворювань.
  • Коензим Q10 – він має вирішальне значення в процесах, пов’язаних з виробництвом клітинної енергії. Однак серце працює безперервно протягом усього життя, тому споживає велику кількість енергії та потребує великої кількості коензиму Q10.
  • Ресвератрол – це поліфенольна сполука, яка, що цікаво, природно зустрічається в червоному вині. Впливає на регенерацію серцевої тканини і пригнічує агрегацію тромбоцитів. Він також запобігає багатьом серцево-судинним захворюванням, таким як атеросклероз, гіпертонія та ін.
Ірина Петрова

By Ірина Петрова

Автор багатьох статей про здоров'я, спорт та фізичну активність. Захоплюється бігом.

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *