Нд. Кві 21st, 2024

Фолієва кислота – це загальна назва вітаміну B9, і багато людей навіть не асоціюють її з самими вітамінами. Між тим, він має ключовий вплив на організм людини, і, як виявилося, багато людей страждають від його дефіциту. Хоча в звичайних ситуаціях, коли дефіцит вітаміну B9 не є серйозним, організм здатний нормально функціонувати, продовження такого стану речей може мати руйнівний ефект, і його краще уникати. На щастя, про цю тему все більше говорять, і обізнаність суспільства зростає.

Це особливо важливо, оскільки фолієва кислота дуже важлива для вагітних жінок, а її дефіцит може призвести до дуже серйозних вад розвитку, таких як дефекти нервової трубки у плода. Це також дозволяє припустити, що фолієва кислота впливає на нервову систему організму, і це дійсно так, але її оздоровчі властивості набагато ширші та складніші, ніж може здатися. З цієї причини варто уважніше придивитися до всього цього питання.

Що таке фолієва кислота і для чого вона потрібна?

Вітамін В9 (фолієва кислота) відноситься до водорозчинних вітамінів. Цікаво, що, незважаючи на те, що він природним чином міститься в їжі в багатьох продуктах (овочах, фруктах, печінці тварин), він характеризується меншою біодоступністю. Вищим параметром є синтезована форма фолієвої кислоти, яку можна знайти в багатьох збагачених харчових продуктах, а також у багатьох дієтичних добавках. Це означає, що не бракує препаратів, у яких цей вітамін B є ключовим інгредієнтом.

Хоча більшість людей говорять про вплив фолієвої кислоти на правильний розвиток плоду, це важливо з багатьох різних причин. Перш за все, організм потребує вітаміну В9 для виробництва еритроцитів, а також для поділу клітин. Цікаво, що він також впливає на нашу ДНК і необхідний для багатьох інших клітинних реакцій. Хоча все це звучить досить загадково, але добре відображає роль фолієвої кислоти в організмі людини і те, що варто забезпечити її правильне надходження в щоденний раціон.

Властивості фолієвої кислоти в організмі людини

Деякі властивості фолієвої кислоти вже згадувалися, але не всі вони цілком зрозумілі. Перш за все, вітамін В9 бере участь у синтезі нуклеїнових кислот, які потім використовуються для виробництва ДНК. Фолієва кислота також відповідає за правильний розвиток усіх клітин організму, а також за загальну роботу імунної системи. Все через регуляцію рівня гомоцистеїну. Коли його рівень занадто високий, це може призвести до серйозних серцево-судинних захворювань, інфарктів або інсультів.

Це, звичайно, лише приклади та деякі з найважливіших властивостей вітаміну B9, представлені в двох словах. Однак це дозволяє нам зрозуміти, наскільки важливо підтримувати правильний рівень фолієвої кислоти в організмі. При дефіциті вітаміну В9 можуть виникнути серйозні захворювання серцево-судинної, нервової системи та ін.

Звичайно, перед початком прийому добавок, навіть у випадку вагітних жінок, найбезпечніше проконсультуватися з лікарем. Це пов’язано з тим, що людський організм дуже складний, а це означає, що конкретні проблеми не обов’язково виникають через дефіцит вітаміну В9 чи інших речовин.

Ірина Петрова

By Ірина Петрова

Автор багатьох статей про здоров'я, спорт та фізичну активність. Захоплюється бігом.

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *