Нд. Лип 14th, 2024

Втрата ваги стає все більш поширеною метою тренувань. Як би там не було, нічого дивного в цьому немає, адже ожиріння і зайва вага – це справжні глобальні проблеми, які торкаються і людей нашої країни. Насамперед це пов’язано з дедалі більш зручними рішеннями, які, хоч і можуть полегшити життя, але перешкоджають фізичній активності, а також сприяють, наприклад, нездоровому харчуванню.

На щастя, зростаюча обізнаність суспільства, а також бажання змінити своє життя означає, що все більше людей дійсно хочуть скинути кілька непотрібних кілограмів. Варто зазначити, що досягти цієї мети часто надзвичайно важко, але є багато способів покращити цей метод, зокрема: дієтичні добавки. Їхнє завдання — якимось чином збільшити кількість жирової тканини, що спалюється під час тренування, і одним із все більш популярних є… Кофеїн.

Властивості кофеїну для схуднення

Кофеїн дуже добре відомий кожному, головним чином завдяки його присутності в каві, яка має стимулюючу дію, і сьогодні багато людей не можуть уявити собі початок дня без нього. Саме кофеїн відповідає за стимулюючі властивості кави. Проте вже деякий час його також використовують на ринку дієтичних добавок для схуднення. Невже таке можливо? Чи може кава підтримати організм у процесах спалювання жиру?

Ну не дуже. По-перше, незважаючи на те, що кава містить кофеїн, його кількість занадто мала, щоб він міг діяти так само, як дієтичні добавки з кофеїном. Отже, як працюють ці типи препаратів? Перш за все, вони стимулюють організм, завдяки чому, навіть коли ви відчуваєте втому, ви можете виконувати інтенсивніше тренування, ніж у звичайних умовах. Сама по собі ця дія означає більше спалених калорій. Але це ще не все.

Кофеїн може діяти як блокатор апетиту через його здатність підвищувати рівень глюкози в крові. Крім того, він працює за принципом термогенезу. Він трохи підвищує температуру тіла, і в результаті організм (теплокровних) витрачає більше енергії (з жиру) для відновлення оптимальної температури. З цієї причини також посилюється спалювання жиру. Це робить кофеїн ефективним засобом для схуднення.

Негативні наслідки вживання кофеїну

Як і все інше, кофеїн може викликати небажані побічні ефекти, яких слід уникати. Однак, якщо вони з’явилися під час його використання, варто якомога швидше звернутися до лікаря в цілях власного здоров’я та безпеки. На які побічні ефекти кофеїну слід звернути увагу та яких слід остерігатися?

  • Гіперактивність;
  • Тремор кінцівок, м’язів;
  • Проблеми зі сном;
  • Відчуття тривоги;
  • У крайніх випадках – прискорене серцебиття.

Це деякі з перших сигналів, які подає організм, які можуть бути викликані, наприклад, надмірною кількістю кофеїну. Їх варто уникати, але пам’ятайте, що вони також можуть бути симптомами чогось зовсім іншого.

Ірина Петрова

By Ірина Петрова

Автор багатьох статей про здоров'я, спорт та фізичну активність. Захоплюється бігом.

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *