Нд. Лип 14th, 2024

Оскільки ми старіємо, тіло старіє, і це природний порядок речей. Деякі процеси в організмі відбуваються повільніше або зникають повільніше, а потреби організму зовсім інші. Однією з природних послідовностей речей є, серед іншого: когнітивні порушення, які стають більш серйозними з віком. Цікаво, однак, що зміни, які відбуваються в мозку в старості, можна пом’якшити або навіть усунути.

Однак для цього необхідна, звичайно, правильно збалансована дієта, багата певними поживними речовинами, і, якщо можливо, регулярна фізична активність. Звичайно, в ситуаціях, коли є дефіцит певних сполук або його неможливо компенсувати за допомогою відповідної дієти – в таких ситуаціях на допомогу приходять БАДи. Які з них будуть корисні для збереження когнітивних здібностей навіть у старості?

Що таке когнітивні здібності та чи можна про них піклуватися?

Когнітивні здібності – це, по суті, всі розумові здібності, які супроводжують нас у назві «пізнання». Це включає в себе пам’ять, навчання, мислення, концентрацію, сприйняття, мову, здатність приймати рішення тощо. Іншими словами, всі види процесів, що відбуваються в мозку, необхідні нашому мозку для виконання всіх можливих завдань, у тому числі нових, незалежно від ступінь їх складності.

Як ви можете легко здогадатися, усі ці дії та процеси можуть почати порушуватися з віком. Проблеми з концентрацією, запам’ятовуванням, вивченням нового (навіть найпростішого). Все це буде набагато складніше, ніж кілька років тому. Як це можливо? Все через зміни, що відбуваються в (старінні) мозку, які включають, серед іншого: через недостатню кількість певних поживних речовин в організмі.

Як і в багатьох інших випадках, щоб подбати про свої когнітивні здібності, ви можете використовувати відповідні дієтичні добавки, щоб подбати про свій розум і його стан протягом багатьох років.

Які БАДи допомагають зберегти гостроту розуму?

Існує багато речовин і сполук, які позитивно впливають на стан мозку і, отже, на когнітивні здібності. Його специфічний центр людського тіла, розум, потребує певних інгредієнтів для належного функціонування. З віком ця вимога зростає, але її все ще можливо досягти. Що особливо важливо для мозку і всієї нервової системи?

  • вітаміни групи В (особливо В3, В9, В12);
  • Вітамін С;
  • Вітамін D;
  • Омега-3 жирні кислоти.

Однак не варто забувати про численні рослинні добавки, які також мають неоціненний позитивний вплив на психічний стан. Серед найпопулярніших і найчастіше використовуваних є: женьшень, ашваганда або родіола рожева.

Ірина Петрова

By Ірина Петрова

Автор багатьох статей про здоров'я, спорт та фізичну активність. Захоплюється бігом.

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *