Нд. Лип 14th, 2024

До найпопулярніших тренувальних добавок, безсумнівно, відноситься цитрулін, який може бути не відомий широкій групі людей, але в більш просунутих колах він є цінною підтримкою для тіла. Цитрулін – це амінокислота, і, що цікаво, вона природним чином зустрічається в організмі людини, і навіть більше – відіграє в ньому дуже важливу роль. Усе через її участь у т. зв перетворення сечовини (цикл), які можна класифікувати як різновид метаболічної реакції, що відбувається в клітинах організму.

Вся справа в аміаку, який є токсичним для організму та природним чином присутній у нашому організмі з різних джерел. Цитрулін необхідний для перетворення аміаку в згадану сечовину, яка потім виводиться з організму разом з рідинами (сечею, потом). Хоча цей ефект цитруліну, безсумнівно, корисний для всіх, варто звернути увагу на інші його переваги, яких багато, особливо у випадку фізично активних людей.

Сприятливий вплив цитруліну на організм людини

Участь у циклі сечовини, безсумнівно, дуже важлива, і без цитруліну організм міг би отруїтися навіть невеликою кількістю аміаку, який неминуче може потрапити в організм. Однак варто уважніше розглянути вплив цитруліну, який є корисним з точки зору тренувань. Хоча сам цикл сечовини також важливий, цитрулін також бере участь у засвоєнні організмом інших важливих речовин, таких як аргінін.

Завдяки впливу цитруліну на краще засвоєння аргініну організмом, серед іншого стимулюється кровотік в організмі. до м’язів. Це, звісно, ​​сприяє зниженню артеріального тиску, але з точки зору тренувань набагато важливішим здається викликати т.зв. м’язовий насос. Завдяки цьому м’язи краще забезпечуються кров’ю, від чого вони наповнюються, у нас з’являється більше сил для тренувань і вони не так швидко втомлюються. Це означає, наприклад, більш інтенсивне тренування або просто можливість тренуватися довше. Цитрулін також покращує регенерацію організму після тренувань і впливає на ріст м’язової тканини в організмі.

Все це означає, що цитрулін має широку і благотворну дію, яка вже оцінена особливо професіоналами. Без сумніву, цитрулін може бути ефективною підтримкою для організму на багатьох різних рівнях, тому варто розглянути питання про його доповнення.

Коли особливо рекомендується використовувати цитрулін?

Цитрулін рекомендується використовувати в добавках перед тренуванням. Однак найкращий ефект можна отримати, приймаючи цитрулін відразу після тренування або перед її початком, без тривалих перерв. Однак коли варто зважитися на його доповнення? Звичайно – якщо ми хочемо збільшити свою м’язову масу і в той же час збільшити свої можливості для тренувань.

Однак не менш важливим є той факт, що цитрулін можна рекомендувати людям, які мають проблеми з підвищеним артеріальним тиском, а також із загальною роботою кровоносної системи. Однак варто пам’ятати, що завжди безпечніше проконсультуватися з лікарем або дієтологом про будь-які харчові добавки, а вже потім купувати цінні добавки.

Ірина Петрова

By Ірина Петрова

Автор багатьох статей про здоров'я, спорт та фізичну активність. Захоплюється бігом.

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *