Нд. Лип 14th, 2024

Вітамін Е належить до групи жиророзчинних вітамінів (ADEK), і, безсумнівно, варто звернути увагу на те, чи присутній він у належній кількості в раціоні. Багато людей можуть асоціювати його з такими термінами, як «вітамін родючості» або «вітамін молодості» через його корисні властивості, пов’язані з ними. Вітамін Е також є сильним антиоксидантом, а це означає, що він усуває вплив вільних радикалів кисню в організмі людини.

Однак вони, серед іншого, відповідають за: впливає на процеси старіння організму і може викликати багато захворювань, у тому числі рак. Ось чому все частіше можна зустріти, серед іншого: з вітаміном Е в різних продуктах, і його вплив на «молодість» також відображається в його наявності в багатьох різних косметичних засобах – не тільки для жінок. Тому варто уважніше придивитися до того, чи здатні ви забезпечити правильну кількість його за допомогою правильно збалансованої дієти, і таким чином з’ясувати, чи варто його доповнювати.

Вітамін Е та його природні джерела

Вітамін Е насправді складається з двох груп сполук, які називаються токоферолами та токотрієнолами. Всього він складається з 8 речовин, які мають схожу дію, але відрізняються на рівні молекулярної структури. Це говорить про те, що його можна знайти в багатьох продуктах харчування, і це дійсно так. Вітамін Е міститься в основному в рослинних оліях (оливкова олія, соняшникова олія), мигдалі, лісових горіхах і зародках злаків.

Однак це не кінець природних джерел вітаміну Е. Він також присутній у персиках, чорній смородині, помідорах, брокколі та брюссельській капусті. Його багатим джерелом також є риба, така як лосось, оселедець і минтай, а також він міститься в молочних продуктах. Але це ще не кінець. Вітамін Е присутній в таких продуктах, як чорний хліб і крупи.

Як бачите, існує багато продуктів, що містять вітамін Е, і, безсумнівно, кожна людина має хоча б частину з них у своєму щоденному раціоні, а отже, забезпечує ним організм. Але чи достатньо цих сум? Як правило, так, але з різних причин не завжди можуть гарантувати його належний рівень. Вітамін Е, завдяки його властивостям, слід доповнювати в таких ситуаціях, щоб запобігти його дефіциту.

Чи варто додатково приймати вітамін Е?

Звісно, ​​у цій ситуації необхідно з’ясувати основне питання. Не варто зловживати будь-якими видами біологічно активних добавок, як це схильні багато людей. Однак, якщо це дійсно рекомендовано фахівцем, ви повинні використовувати його, щоб уникнути серйозних захворювань або недуг. На питання, чи варто додатково приймати вітамін Е, слід відповісти прямо – так, якщо це дійсно необхідно. Однак найкращий спосіб переконати вас у цьому – користь його добавки.

На додаток до вже згаданого впливу вітаміну Е на репродуктивну систему (особливо у чоловіків) і процеси старіння організму, він також є важливим інгредієнтом завдяки роботі м’язів. Крім того, він регулює рівень холестерину в організмі та підтримує правильне функціонування очей. Крім того, вітамін Е регулює експресію генів і бере участь у багатьох метаболічних процесах. Це також робить його важливим для правильного розвитку плоду.

Однак слід пам’ятати, що організм людини – набагато складніший механізм, ніж багато хто може думати. З цієї причини варто подбати не тільки про рівень вітаміну Е або інших сполук цього типу, але й про всі інші поживні речовини, чого в більшості випадків можна досягти за допомогою правильно збалансованого харчування.

Ірина Петрова

By Ірина Петрова

Автор багатьох статей про здоров'я, спорт та фізичну активність. Захоплюється бігом.

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *