Пн. Гру 2nd, 2024

Вітамін К є одним із жиророзчинних вітамінів (вітамінів ADEK) і важливий для правильного функціонування організму. Це особливо важливо для маленьких дітей та їх правильного розвитку, а дефіцит вітаміну К може призвести до серйозних проблем зі здоров’ям. Він існує протягом тривалого часу в різних формах, зокрема: в БАДах, як у вигляді окремого препарату, так і в складі багатокомпонентних добавок.

Однак його особливо часто поєднують з вітаміном D, і термін «Вітамін D3 і K2» присутній у багатьох місцях на плакатах, рекламі тощо. Великі та широкі стимули для його прийому добавок можуть викликати дискусію про те, чи дійсно він потрібен у і це в поєднанні з вітаміном D. Тому варто уважніше розглянути точні ситуації, в яких добавки вітаміну K дійсно необхідні.

Вітамін К і його властивості в організмі людини

Вітамін К необхідний в першу чергу для всієї серцево-судинної системи і в цілому для правильних властивостей крові, таких як її згортання. Це пояснюється тим, що він бере участь у синтезі факторів згортання крові та білків плазми. Хоча цей процес відбувається в печінці, але якщо кількість продуктів цього процесу занадто мала, кров може взагалі не згортатися, що дуже небезпечно для нормального функціонування організму.

Крім того, вітамін К також важливий у зв’язку з тим, що він зміцнює стінки кровоносних судин, що, в свою чергу, обумовлює протигеморагічні властивості вітаміну К. Цікаво, що він також має значний вплив на жіночий організм і менструальні кровотечі, запобігаючи рясні місячні. Як і багато інших вітамінів, вітамін К також має деякі протизапальні, антибактеріальні та навіть болезаспокійливі властивості.

В яких ситуаціях варто приймати вітамін К?

Варто чітко підкреслити, що дефіцит вітаміну К у дорослих зустрічається вкрай рідко. Однак це не означає, що вони неможливі. Це все завдяки тому, що вітамін К синтезується в організмі людини в мікрофлорі кишечника. У здорової людини його кількість достатньо велика, щоб задовольнити більшість потреб організму. Проте решта обсягів постачається з продуктами харчування, в тому числі: у багатьох фруктах, овочах та інших харчових продуктах. Однак все це стосується здорових людей, а всілякі захворювання (особливо травної системи) можуть порушувати цей стан.

Усілякі проблеми, пов’язані з кишечником, печінкою та підшлунковою залозою, можуть призвести до дефіциту вітаміну К. Крім того, муковісцидоз і целіакія також піддають вас ризику. Якщо з якихось причин у вашому щоденному раціоні немає зелених овочів, то також може виявитися, що у вас дефіцит вітаміну К. Тому варто пам’ятати про вітамін К, а при появі тривожних симптомів обов’язково звертатися до лікаря. Дефіцит вітаміну К може спричинити проблеми зі згортанням крові, легку появу синців на тілі, часту діарею або рясні менструації у жінок.

Симптоми дефіциту вітаміну К досить серйозні, тому не варто недооцінювати проблему і якнайшвидше звернутися до відповідного фахівця. Це все через те, що організм людини досить складний, і описані симптоми не обов’язково повинні бути викликані дефіцитом вітаміну К, а також багатьма іншими факторами. Це також може включати дефіцит іншої важливої ​​речовини. Тому необхідна оцінка лікаря, щоб лише на наступному етапі вжити відповідних заходів, які можуть включати цінні добавки.

Ірина Петрова

By Ірина Петрова

Автор багатьох статей про здоров'я, спорт та фізичну активність. Захоплюється бігом.

Related Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *